Podgląd zaproszenia (html)
Druk i eksport: Drukować części: Nastawienie druku:
Drukuj MS Word I. Ogólne
II. Zgłoszenie
III. Przebieg/Harmonogram
IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
V. WARUNKI ZAMAWIAJĄCEGO
VI. Ocena multikryterialna
VII. Kontakty/Dane Zamawiającego
VIII. Zasady
IX. Instrukcje
X. Załączniki
Język:
Anuluj:

OGŁOSZENIE O AUKCJI ELEKTRONICZNEJ
(Zaproszenie do udziału w aukcji elektronicznej)
Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.
Dostawa oleju napędowego grzewczego (lekkiego do celów opałowych)


I. Ogólne
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w przetargu, który zostanie przeprowadzony za pomocą aukcji elektronicznej ("ERMMA") dnia 07.12.2017 10:30. Do niniejszego postępowania nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), na podstawie wyłączenia stosowania tej ustawy z art. 4 pkt 8 ustawy.

Aukcja elektroniczna zostanie przeprowadzona na podstawie przepisów "Regulaminu udzielania zamówień", przyjętego Zarządzeniem Nr 20/2007 Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o. z dnia 28 sierpnia 2007 r., wraz z ostatnią zmianą wynikającą z Uchwały Nr 2/2014 Zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o. z dnia 30 kwietnia 2014 r. (dalej: "Regulamin").

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy zapoznać się z poniższymi informacjami dotyczącymi przetargu oraz wypełnić Zgłoszenie które znajduje się w części II. Zgłoszenie Zaproszenia.

Po uzupełnieniu Zgłoszenia, wybraniu przez Państwa loginu i hasła, na adres e-mail podany w Zgłoszeniu zostanie wysłany dziesięciocyfrowy klucz dostępu. Login, hasło i klucz dostępu umożliwiają zalogowanie się do sali e-aukcyjnej, w której prowadzony jest przetarg, a która znajduje się pod adresem https://lodzairport.proebiz.com.


Więcej informacji dostępnych jest w częściach II.-"Przebieg/Harmonogram" i XI.-"Instrukcje" Ogłoszenia.

Łódź, dnia: 22.11.2017 10:30

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.
--------------------
Tomasz Strzelczuk
Kierownik Działu Eksploatacji Lotniska
telefon:(+48) 607 039 127
email: t.strzelczuk@airport.lodz.pl
--------------------
Ilona Wysokińska
Specjalista ds. Projektów i Przetargów
telefon:(+48) 571 29 11 33
email: i.wysokinska@airport.lodz.pl

Ogłoszenia i przetargi Portu Lotniczego Łódź – strona informacyjna

Strona internetowa Portu Lotniczego Łódź

Biuletyn Informacji Publicznej Portu Lotniczego Łódź



II. Zgłoszenie
Do wzięcia udziału w aukcji elektronicznej niezbędne jest uzupełnienie zgłoszenia, które można otworzyć TUTAJ.

Zgłoszeni uczestnicy otrzymają na podany podczas rejestracji adres poczty elektronicznej dziesięciocyfrowy klucz dostępu.

Przed uzupełnieniem zgłoszenia prosimy o sprawdzenie ustawień Państwa przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w części IX. Instrukcje.



III. Przebieg/Harmonogram
Przetarg zostanie zrealizowany formą "ERMMA" (angielska aukcja odwrócona). Po zgłoszeniu uczestnika do przetargu, zostanie przesłany uczestnikowi klucz dostępu.

ETAPY E-AUKCJI
E-aukcja składa się z trzech etapów:
  • Runda wstępna, podczas której należy zalogować się do systemu, wybrać swój login i hasło, wprowadzić ofertę (którą będzie można zmienić podczas Rundy aukcyjnej); wprowadzenie oferty oznacza wprowadzenie w systemie aukcyjnym do zakończenia Rundy wstępnej (do 01.12.2017 10:30) ceny brutto za jeden metr sześcienny [m3] oleju oraz wymaganych dokumentów. W przypadku braku wprowadzenia ceny przez Wykonawcę w tej rundzie, Zamawiający nie wzywa Wykonawcy do wprowadzenia ceny brutto - taką ofertę (wypełnienie przez Wykonawcę zgłoszenia bez wprowadzenia ceny) traktuje się jako niezłożoną.
    Runda wstępna trwa od 22.11.2017 10:30 do 01.12.2017 10:30.
  • Runda kontrolna, podczas której Zamawiający dokona kontroli ofert. W jej czasie Wykonawcy nie mają możliwości wprowadzania zmian w ofertach, mogą jednak sprawdzać czy nie występują problemy techniczne z udziałem w aukcji. W razie zaistnienia problemów bądź wątpliwości należy skontaktować się z Houston PROebiz – wsparciem technicznym aukcji (informacje kontaktowe dostępne są pod spisem części Ogłoszenia, po lewej stronie panelu) lub administratorem wskazanym w części VII. Kontakt / Dane Zamawiającego.
    Runda kontrolna rozpocznie się 01.12.2017 10:30 i zakończy się 07.12.2017 10:30.
  • Runda aukcyjna, podczas której odbywa się elektroniczna licytacja i można składać kolejne oferty (postąpienia), przy czym: własną ofertę można tylko obniżać i nowa wartość oferty nie może być identyczna z obecną wartością minimalną. Klasyfikacja ofert odbywa się na bieżąco, każdy oferent otrzymuje na bieżąco informację o swojej klasyfikacji, jak również o warunkach najkorzystniejszej oferty. Zasady postępowania w czasie tej rundy opisane w części IX. Instrukcje.
    Runda aukcyjna została zaplanowana od 07.12.2017 10:30 do 07.12.2017 10:53.
MINIMALNY I MAKSYMALNY KROK POSTĄPIENIA
  • Krok minimalny obniżenia ceny: cenę można obniżać minimalnie o 0.10 % (minimalny krok obniżenia ceny jest w stosunku do ceny pozycji uczestnika);
  • Krok maksymalny obniżenia ceny: cenę można obniżać maksymalnie o 50.00 % (maksymalny krok obniżenia ceny jest w stosunku do ceny pozycji uczestnika).
ZASADY ZAKOŃCZENIA AUKCJI ELEKTRONICZNEJ
Aukcja elektroniczna (Runda aukcyjna) przewidziana została na 20 min. Runda ta będzie każdorazowo przedłużana o 2 min. po jakiejkolwiek zmianie ceny brutto w ostatnich 2 min. trwania rundy. Ilość przedłużeń Rundy aukcyjnej jest nieograniczona. Czas przedłużenia Rundy aukcyjnej (2 min.) nie sumuje się z czasem pozostałym do jej końca.

WNIOSKI O WYJAŚNIENIE TREŚCI OGŁOSZENIA
Nie później niż przed upływem 3 dni przed zakończeniem Rundy wstępnej Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres osoby odpowiedzialnej za administrowanie e-aukcją, wskazanej w części VII. Kontakt / Dane Zamawiającego lub za pośrednictwem systemu aukcyjnego mogą składać wnioski (pytania) o wyjaśnienie treści Ogłoszenia lub o jego zmianę. Zamawiający udziela wyjaśnień lub informuje o dokonanych zmianach Ogłoszenia wszystkich Wykonawców, którzy wypełnili Zgłoszenie do e-aukcji, oraz do których Zamawiający wysłał elektroniczną informację o ogłoszeniu e-aukcji. Na wnioski złożone powtórnie w tej samej sprawie odpowiedzi nie udziela się. Wyjaśnienia lub informację o zmianie Zaproszenia Zamawiający przesyła nie później niż do zakończenia Rundy wstępnej. Wnioski złożone po terminie Zamawiający może pozostawić bez odpowiedzi.



IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego grzewczego (lekkiego do celów opałowych) do zbiorników kotłowni w budynkach:
- Strażnicy LSP,
- Zaplecza Warsztatowo-Garażowego,
znajdujących się na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.

Oferowany olej napędowy grzewczy (lekki do celów opałowych) musi odpowiadać parametrom jakościowym według wymagań Polskiej Normy „PN-C-96024:2011 Przetwory naftowe – oleje opałowe”:

1. Wartość opałowa: min. 42,6 MJ/kg
2. Gęstość w temp. 15 st. C: max. 860 kg/m³
3. Temperatura zapłonu: min. 56 st. C
4. Lepkość kinematyczna
w temp. 20 st. C: max. 6 mm2/s
5. Zawartość wody: max. 200 mg/kg
6. Zawartość siarki: max. 0,1 % (m/m)
7. Temperatura płynięcia: max. -20 st. C
8. Pozostałość po koksowaniu
(z 10 % pozostałości destylacyjnej): max. 0,3 % (m/m)
9. Pozostałość po spopielaniu: max. 0,01 % (m/m)
10. Zawartość zanieczyszczeń stałych: max 24 mg/kg
11. Skład frakcyjny:
do temp. 250 st. C destyluje max 65 % (V/V)
do temp. 350 st. C destyluje min.85% (V/V)
12. Zawartość znacznika SY 124: min. 6 mg/l
max. 9 mg/l
13. Zawartość barwnika S Red 19: min. 6,3 mg/l


Przewidywane zapotrzebowanie na ilość oleju lekkiego do celów opałowych wynosi ok. 40 m3.
Zamawiający zastrzega jednak, że ww. ilość jest wielkością szacunkową określoną na podstawie danych faktycznego zużycia oleju napędowego grzewczego (lekkiego do celów opałowych) z lat poprzednich w budynkach Strażnicy LSP i Zaplecza Warsztatowo-Garażowego.
Wielkość zamówienia może zostać zwiększona o 25% (prawo opcji) tj. do 50 m3 w stosunku do ilości wskazanej powyżej dla całości zamówienia na zasadach wynikających z aukcji tzn. z zastosowaniem opustu, o którym mowa w rozdz. V.1 niniejszego Ogłoszenia/Zaproszenia.

W przypadku braku wprowadzenia oferty przez Wykonawcę w Rundzie wstępnej, Zamawiający nie wzywa Wykonawcy do uzupełnienia wymaganych przez Zamawiającego dokumentów; taką ofertę (wypełnienie przez Wykonawcę zgłoszenia bez wprowadzenia oferty) traktuje się jako niezłożoną.

Szczegółowe warunki i zasady realizacji niniejszego zamówienia zostały określone we Wzorze umowy stanowiącym 3. Załącznik zaproszenia - Załącznik_nr_3_Projekt_umowy_olej_grzewczy_napędowy_lekki.pdf do niniejszego Ogłoszenia/Zaproszenia. Umowa zostanie zostanie zawarta z wyłonionym w niniejszym postępowaniu Wykonawcą .





V. WARUNKI ZAMAWIAJĄCEGO
1. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU I NIEPODLEGANIE WYKLUCZENIU
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają nw. warunki:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada następujące uprawnienia:
a) Koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami, o której mowa w art. 32 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo energetyczne (Dz. U.2017.220 z późn. zm.)
.
2) dysponowania potencjałem technicznym: Zamawiający nie wskazuje żadnych szczególnych warunków w tym zakresie;
3) posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie co najmniej 1 (jedną) dostawę polegającą na dostawie łącznie 30 m3 oleju napędowego grzewczego (lekkiego do celów opałowych) w ramach jednej umowy ze wskazaniem wartości (netto lub brutto) zamówienia, a dostawa ta została należycie wykonana;
4) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Zamawiający nie wskazuje żadnych szczególnych warunków w tym zakresie
5) znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia: Zamawiający nie wskazuje żadnych szczególnych warunków w tym zakresie;
6) niepodlegania wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia: z postępowania o udzielenie zamówienia podlegają wykluczeniu:
  1. Wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat przed wszczęciem postępowania nie wykonali Zamówienia udzielonego im przez Spółkę lub wykonali je z nienależytą starannością;
  2. Wykonawcy, którzy znajdują się w sporze ze Spółką, a w szczególności, jeżeli spór dotyczy dostaw, usług lub robót budowlanych wykonywanych przez danego Wykonawcę na rzecz Spółki;
  3. Wykonawcy, którzy nie złożyli wymaganych oświadczeń, dokumentów lub nie spełnili innych wymagań koniecznych dla udziału postępowaniu;
  4. Wykonawcy, których upadłość bądź likwidację ogłoszono, lub w stosunku do których wszczęto postępowanie upadłościowe bądź likwidacyjne;
  5. Wykonawcy będący osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
  6. Wykonawcy będącymi osobami prawnymi, których urzędujących członków organów zarządzających prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
  7. Wykonawcy, którzy złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
  8. Wykonawcy, wobec których wszczęte zostało postępowanie o popełnienie przestępstw wymienionych w lit. e i f powyżej.
2. SPOSÓB DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA WW. WARUNKÓW
a) Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przeprowadzona będzie w oparciu o złożone przez Wykonawców oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”.
  • Uwaga (1): W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentów, w których jakiekolwiek kwoty podane zostały w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości w innej walucie niż w złotych polskich – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w tabeli Kursów A, średnich walut obcych Narodowego Banku Polskiego obowiązującej na dzień zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

3. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY JAKIE POWINNI DOSTARCZYĆ WYKONAWCY
a) Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia 1. Załącznik zaproszenia - Załącznik_nr_1_Oświadczenie_Wykonawcy.pdf.
b) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, potwierdzający, że Wykonawca spełnia warunek dotyczący posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia 2. Załącznik zaproszenia - Załącznik_nr_2_Wykaz_dostaw.pdf.
c) Koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami, o której mowa w art. 32 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo energetyczne (Dz. U.2017.220 z późn. zm.)
d) Pełnomocnictwo, określające zakres umocowania podpisane przez osobę/-y uprawnioną/-e do reprezentacji Wykonawcy – jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik.
e) Wszystkie wymagane dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, na maszynie, komputerze lub odręcznie w sposób zapewniający czytelność tekstu.
f) Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
g) Wszystkie dokumenty Wykonawcy składają w formie elektronicznej jako zeskanowane dokumenty, na platformie aukcyjnej. Zamawiający wskazuje, że dopuszczalnymi formatami plików są formaty obsługiwane przez oprogramowanie Adobe Acrobat Reader DC (rozszerzenie .pdf).

4. CENA I KRYTERIA WYBORU OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ
1. Wykonawca w aukcji podaje cenę brutto za jeden metr sześcienny [m3] oleju. System automatycznie przeliczy cenę za całość zamówienia oraz punktację i ustali pozycję każdego z Wykonawców.
2. Cena obejmuje całkowity koszt realizacji zamówienia.
3. Cena stanowi kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej podczas aukcji elektronicznej, waga kryterium 100%.
4. Po zakończeniu aukcji elektronicznej Zamawiający dokona porównania najkorzystniejszej oferty złożonej podczas postępowania ze średnią arytmetyczną hurtowej ceny paliw obowiązującą w dniu opublikowania aukcji przedstawionej przez Grupę PKN ORLEN dla Oleju Napędowego Grzewczego Ekoterm Plus oraz przez Grupę LOTOS S.A. dla oleju napędowego do celów opałowych LOTOS RED i wynoszącej 2944,62 zł brutto za 1 m3.
5. Na podstawie porównania, o którym mowa powyżej zostanie ustalona wysokość opustu z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku. Wysokość opustu wyrażona procentowo będzie obowiązywała przez cały okres trwania umowy.
6. Wartość każdej dostawy ustalana będzie na podstawie średniej arytmetycznej obowiązującej w jej dniu hurtowej ceny paliwa publikowanej przez Grupę PKN Orlen i Grupę LOTOS S.A. z uwzględnieniem opustu.

Wpisanie każdej CENY BRUTTO w sali aukcyjnej należy potwierdzić naciśnięciem klawisza ENTER.

5. WARUNKI PŁATNICZE
a) Za wykonanie całego zamówienia Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe brutto, będące wynikiem aukcji elektronicznej, w którym zawiera się należny podatek od towarów i usług (VAT), zgodny z obowiązującymi przepisami.
b) Wynagrodzenie zawiera wszelkie koszty bezpośrednie i pośrednie, jakie Wykonawca uważa za niezbędne do poniesienia dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zysk Wykonawcy oraz wszystkie wymagane przepisami podatki i opłaty oraz koszty dojazdu. Wykonawca powinien uwzględnić w wynagrodzeniu wszystkie posiadane informacje o przedmiocie zamówienia, a szczególnie informacje, wymagania i warunki podane w Zaproszeniu.
c) Zamawiający przewiduje płatności, na podstawie faktury VAT/rachunku wystawionej/-ego po każdorazowym zrealizowaniu przez Wykonawcę dostawy. Płatność faktury VAT/rachunku w terminie 30 dni od dnia jej/jego wystawienia.
d) Faktura VAT/rachunek będzie podpisana przez Zamawiającego lub upoważnionego przez niego przedstawiciela protokołu wykonania dostawy.
e) Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania faktury VAT/rachunku Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia wystawienia.

6. REALIZACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Każda z sukcesywnych dostaw oleju będzie:
a) odbywać się na koszt i ryzyko Wykonawcy;
b) spełniać obowiązujące w jej dniu normy i wymagania zawarte w odpowiednich regulacjach prawnych;
c) odbywać się transportem Wykonawcy spełniającym wszelkie obowiązujące wymagania w zakresie transportu drogowego oraz wymagania Transportowego Dozoru Technicznego oraz umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR 2011);
d) opatrzona certyfikatem jakości,
e) potwierdzana protokołem odbioru dostawy, podlegającym pisemnej akceptacji Zamawiającego.
2. Wykonawca będzie dostarczał partie oleju na zamówienie składane przez Zamawiającego telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Dostawy każdorazowo odbywać się będą w terminie 2 dni roboczych od daty złożenia zamówienia, zgodnie ze szczegółowymi warunkami wskazanymi w par. 2 Wzoru Umowy.
3. Jednorazowe zapotrzebowanie Zamawiającego wynosić będzie pomiędzy 1 000,00 a 10 000,00 litrów.
4. Dostawy będą realizowane w dni robocze, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 8:30 - 15:00.
5. Częstotliwość dostaw będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego, średnio raz w miesiącu w okresie grzewczym i raz na kwartał w okresie letnim, przy czym Zamawiający zastrzega, że częstotliwości te mogą ulec zmianie.
6. Wykonawca zobowiązany będzie stosować się w czasie realizowania zamówienia do wewnętrznych przepisów porządkowych i bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

7. INNE WARUNKI:
a) Termin związania ofertą będzie wynosić 30 dni od dnia zakończenia Rundy aukcyjnej.
b) Jeżeli Wykonawca, którego oferta złożona w toku aukcji elektronicznej została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia Umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
c) Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia aukcji elektronicznej, jeżeli cena najkorzystniejsza oferty złożonej w aukcji elektronicznej lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (ustaloną na podstawie obliczeń wewnętrznych Zamawiającego), chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
d) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści Ogłoszenia, odrzucenia złożonych ofert, unieważnienia przetargu albo ogłoszenia kolejnej rundy. Zamawiający ma obowiązek natychmiast informować o możliwych zmianach wszystkich uczestników postępowania.
e) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej dla całego zamówienia.
f) Oferty mogą zostać skonfrontowane z ofertą porównawczą wynikającą z obliczeń wewnętrznych Zamawiającego. Oferta porównawcza zostaje ustalona przed rozpoczęciem przetargu oraz w trakcie przetargu nie dochodzi do jej zmiany.
g) Wykonawca zapewnia niezmienność podanej w ofercie ceny brutto świadczenia dostawy oleju przez cały okres obowiązywania Umowy.
h) Szczegółowe warunki wykonywania Umowy są zawarte we wzorze umowy stanowiącym 3. Załącznik zaproszenia - Załącznik_nr_3_Projekt_umowy_olej_grzewczy_napędowy_lekki.pdf.



VI. Ocena multikryterialna
Dla określenia kolejności według oceny kryterialnej przetargu został wykorzystany następujący wzorzec:

kiedy najlepszą ofertą jest minimalna wartość
minimalna oferta * waga (%)
oferta uczestnika


kiedy najlepszą ofertą jest maksymalna wartość
oferta uczestnika * waga (%)
maksymalna oferta



W ocenie kryterialnej zostaną zawarte następujące pozycje:

WAGACHARAKTER

Cena całkowita100.00

W przypadku, że w kryterium o malejącym charakterze uczestnik złoży ofertę, której wynikiem będzie oferta o wartości zerowej, to ta oferta nie zostanie zaakceptowana przez system. Uczestnik zostanie o tym fakcie poinformowany.




VII. Kontakty/Dane Zamawiającego
Postępowanie (e-aukcja) prowadzone jest przez zamawiającego sektorowego (Zamawiający, zleceniodawca przetargu):
Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.
ul. Gen. S. Maczka 35, 94-328 Łódź, Polska

Sąd Rejonowy dla Łodzi–Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000057719
NIP: 7290113494 | REGON: 470788461 | Kapitał zakładowy: 291.961.550,00 zł (w pełni opłacony).


Szczegółowych informacji dotyczących przedmiotu aukcji udziela:
Tomasz Strzelczuk
Kierownik Działu Eksploatacji Lotniska
------------------------
telefon: (+48) 607 039 127
email: t.strzelczuk@airport.lodz.pl


Za administrację e-aukcji odpowiada oraz informacji w zakresie przeprowadzenia niniejszego postępowania udziela:
Ilona Wysokińska
Specjalista ds. Projektów i Przetargów
------------------------
telefon: (+48) 571 29 11 33
email: i.wysokinska@airport.lodz.pl


------------------------
Zapraszamy na stronę internetową Portu Lotniczego Łódź: http://www.lotnisko.lodz.pl
Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/PortLotniczyLodz
Obserwuj nas na Twitterze: https://twitter.com/Lodz_Airport
Odwiedź stronę Cargo Portu Lotniczego Łódź: http://cargo.airport.lodz.pl/



VIII. Zasady
ZASADY PRZETARGÓW ON-LINE PROE.BIZ:



IX. Instrukcje
WYMOGI TECHNICZNE SYSTEMU E-AUKCYJNEGO PROE.BIZ
Komputer Państwa powinien być podłączony do Internetu. Żeby podczas uczestniczenia nie doszło do żadnych zakłóceń należy mieć w komputerze zainstalowaną jedną ze wspieranych przeglądarek internetowych:
- Microsoft Internet Explorer 7.0 oraz wyższa (http://microsoft.com/ie);
- Mozilla Firefox 13.0 oraz wyższa (http://firefox.com);
- Google Chrome (http://google.com/chrome).

Następnie należy mieć zainstalowany Adobe Flash Player (http://get adobe.com/flashplayer) w przeglądarce muszą być pozwolone wyskakujące okna i włączone cookies. Instrukcje jak w przeglądarce włączyć cookies można znaleźć na http://podpora.proe.biz w części USTAWIENIA pod pozycją Ustawienia cookies.

W JAKI SPOSÓB NALEŻY SIĘ ZGŁOSIĆ DO PRZETARGU ELEKTRONICZNEGO
W części II. Zgłoszenie niniejszego Ogłoszenia należy kliknąć TUTAJ. W ten sposób można wejść do formularza zgłoszeniowego firmy uczestnika. Tutaj należy uzupełnić wymagane dane, wyrazić zgodę z Zasadami on-line przetargów PROe.biz oraz wysłać formularz. W ten sposób firma zgłosi się do przetargu elektronicznego.

Częścią Zgłoszenia jest wybranie loginu oraz hasła (długość min. loginu oraz hasła jest 8 znaków). Za pomocą danych tych można następnie (po otrzymaniu klucza) wejść do sali e-aukcyjnej. Zaleca się wybranie łatwego do zapamiętania loginu oraz hasła, prosimy nie używać spacji albo znaków diakrytycznych (ć, ę itp.).
Swoje dane zgłoszeniowe należy pamiętać!

JAK WEJŚĆ DO SALI E-AUKCYJNEJ?
Do wejścia do sali e-aukcyjnej należy użyć odsyłacza (adres) w części I. Ogólne niniejszego Ogłoszenia. Po kliknięciu otworzy się przeglądarka internetowa pod adresem sali e-aukcyjnej Zamawiającego. Następnie uczestnik powinien się zalogować (za pomocą loginu, hasła - wybrane przez uczestnika w zgłoszeniu oraz klucza – uczestnik otrzyma e-mailem). Jeżeli dane te zostaną wprowadzone poprawnie (hasło oraz klucz są znane wyłącznie uczestnikowi i nie należy ich udostępniać osobom trzecim), dpo weryfikacji danych nastąpi przekierowanie do sali e-aukcyjnej. Dziesięciocyfrowy klucz dostępu można kopiować (np. za pomocą Ctrl+C) z e-maila, a następnie umieścić w odpowiednim polu (Ctrl+V). Do sali e-aukcyjnej nie można wejść przed rozpoczęciem e-aukcji (początkiem postępowania jest w większości przypadków czas ogłoszenia Rundy wstępnej). W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z administratorem; podany jest on w części VII. Kontakt / Dane Zamawiającego.

JAK MOŻNA SIĘ WYLOGOWAĆ Z SALI E-AUKCYJNEJ?
Wylogowanie należy przeprowadzić za pomocą przycisku LOGOUT, ktróry znajduje się w prawym górnym rogu sali e-aukcyjnej. Jeżeli wylogowanie zostanie przeprowadzone zamknięciem okienka przeglądarki, do sali e-aukcyjnej będzie można ponownie się zgłosić po upłynięciu 1 minuty.

CO MOŻNA PRZEPROWADZAĆ PODCZAS RUNDY WSTĘPNEJ?
Runda wstępna jest przeznaczona do podania cen wstępnych oraz kryteriów zmiennych. W rundzie tej można obejrzeć salę e-aukcyjną oraz zapoznać się z jego poszczególnymi funkcjami. Zwłaszcza trzeba zwrócić uwagę na czas pozostały do końca trwania rundy. Czas ten zmienia się zazwyczaj w ramach 3 – 5 sekund (jeżeli do końca rundy pozostaje mniej niż doba). Jeżeli nie dochodzi do zmiany, istnieje prawdopodobieństwo, iż połączenie zostało przerwane i należy się znowu zalogować.
W rundzie tej uczestnik ma za obowiązek podać ceny wstępne. Po wpisaniu każdej ceny NALEŻY POTWIERDZIĆ CENĘ NACIŚNIĘCIEM KLAWISZA ENTER! Podczas Rundy wstępnej można zmieniać dowolnie ceny oraz kryteria zmienne. Uczestnik widzi tylko własną ofertę. Jeżeli nazwa pozycji jest podkreślona, poprzez kliknięcie w daną nazwę pozycji odtworzą się uwagi z nią związane (zazwyczaj są to informacje uściślające, lub też zdjęcie, załącznik itp.).

Kryteria zmienne należy podawać kliknięciem na pole danego kryterium w prawej kolumnie (jeżeli kryterium nie jest uzupełnione w danym polu jest słowo „zmienić" albo pole jest puste).

CO MOŻNA ROBIĆ W CZASIE RUNDY KONTROLNEJ?
Runda ta służy zleceniodawcy do oficjalnej kontroli. Przeważnie jest przeprowadzana kontrola poprawności wprowadzonych ofert, kontrola kwalifikacji lub też testowanie dostarczonych próbek. Uczestnicy w tej rundzie nie mogą niczego zmieniać, w przypadku że dojdzie do błędu należy swoją ofertę poprawić, zmianę tą przeprowadza administrator.

CO MOŻNA PRZEPROWADZAĆ PODCZAS RUNDY AUKCYJNEJ?
Podczas Rundy aukcyjnej można tylko obniżać swoją ofertę (w przypadku online przetargu zakupu) albo odwrotnie podwyższać swoją ofertę (w przypadku online przetargu sprzedaży).

Nowa oferta cenowa pozycji nie może być równa z aktualną minimalną ofertą (w przypadku przetargu zakupu), odpowiednio maksymalną ofertą (w przetargu sprzedaży).

W trakcie trwania e-aukcji prosimy o szczególną uwagę w zakresie:
  • czas do końca rundy - którego zmiana stwierdza kontakt uczestnika z systemem e-aukcyjnym. Jeżeli czas w sali e-aukcyjnej się zatrzyma, należy nacisnąć klawisz F5, by odświeżyć ekran.

  • komunikacja z administratorem - środek komunikacji z administratorem. Można tu komunikować z administratorem on-line.

Cały przebieg online przetargu od wysłania zaproszeń aż po jego zakończenie zostaje zaprotokołowany za pośrednictwem historii przetargu. Wszelkie przeprowadzone kroki zostają zapisane z dokładnością w czasie co do sekundy. Po zakończeniu online przetargu każdy uczestnik ma możliwość wglądu do własnej historii oraz protokołu uczestnika.

Runda aukcyjna bywa zazwyczaj przedłużana. Bliższe informacje o przedłużeniu można znaleźć w części III. Przebieg e-aukcji / Harmonogram.

Ze względu na techniczny charakter funkcjonowania systemów internetowych Zamawiający nie zaleca wprowadzania ofert cenowych w sali e-aukcyjnej w ostatnich sekundach bieżącej rundy. W ten sposób wprowadzone wartości mogą nie dotrzeć na czas do serwerów, na których przeprowadzana jest e-aukcja. Powodem może być na przykład tymczasowe obniżenie szybkości łącza internetowego, opóźniona reakcja przeglądarki lub systemu operacyjnego. Oferty wprowadzone w ostatnich 5 sekundach nie muszą zostać zaakceptowane przez system.

W RAZIE PROBLEMÓW TECHNICZNYCH W TRAKCIE ON-LINE PRZETARGU PROSIMY ZWRACAĆ SIĘ DO ADMINISTRATORA. KONTAKT NA ADMINISTRATORA MOŻNA ZNALEŹĆ W CZĘŚCI VII. Kontakt / Dane Zamawiającego.



X. Załączniki